Aktualności partnerstwa

Inauguracja kampanii 17/17: Konferencja "SDG(s) w praktyce"

 

  W dniu 17 maja 2017, na 38 piętrze wieżowca Warsaw Spire, pod hasłem: SDGs w praktyce. Inspiracje dla biznesu, odbyła się konferencja inaugurująca kampanię 17/17, poświęconą 17 Celom Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals [SDGs]) ONZ. Wydarzenie to, podobnie jak cała kampania, zorganizowane było przez CSR Consulting przy merytorycznym wsparciu Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Kampania została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Rozwoju RP.

Czytaj więcej »

Warsztat "Ekoprojektowanie. Nowe spojrzenie na biznes"

 

  10 maja 2017 w Warszawie, odbył się drugi już warsztat realizowany w cyklu „Circular Economy. Zamykamy obieg!". Tematem przewodnim spotkania było ekoprojektowanie, jako istotny obszar działań podejmowanych w celu przejścia do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Czytaj więcej »

Zarządzanie odpadami w gospodarce obiegu zamkniętego

 

  "Czym jest gospodarka obiegu zamkniętego?"- na spotkanie pod takim hasłem przybyli w czwartek, 27 kwietnia br. przedstawiciele firm i organizacji zaangażowanych w ideę recyclingu. Spotkanie zorganizowane wspólnie przez Stena Recycling i Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się w Apartbistro Stalowa 52, mieszczącym się w zrewitalizowanej 100-letniej kamienicy na Warszawskiej Pradze.

Czytaj więcej »

"Porozmawiajmy o środowisku" spotkanie służące poszerzeniu wiedzy o bioróżnorodności i ekosystemach

 

  20 kwietnia 2017 roku wspólnie z Zakładami Farmaceutycznymi POLPHARMA zorganizowaliśmy spotkanie „Porozmawiajmy o środowisku”.Celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń w zakresie ochrony bioróżnorodności w działalności przedsiębiorców, a także realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). W trakcie spotkania uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach mających przybliżyć im związki pomiędzy Celami i działalnością przedsiębiorstw.

Czytaj więcej »