Aktualności

W projekcie "Akcja Geoinformacja" realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego POWER (Program Operacyjny Wiedza, Edukacja i Rozwój), każdy z uczestników szkoleń otrzymuje publikację "Geoinformacja Zmienia nasz Świat".  Czytaj więcej »
  W trakcie Dnia Informacyjnego LIFE 2018 zaprezentowaliśmy projekt LIFE „Green-Go! Inicjatywy lokalne na rzecz kształtowania zielonej infrastruktury na obszarach Natura 2000 w Karpatach”. Czytaj więcej »
Centrum UNEP/GRID-Warszawa wraz z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii organizuje szkolenia specjalistyczne realizowane w ramach projektu „Akcja Geoinformacja – szkolenia specjalistyczne dla pracowników jednostek samorządowych i służby geodezyjnej i kartograficznej”. Działanie to jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Czytaj więcej »
15 kwietnia zakończył się konkurs ogłoszony przez centrum badawcze NASA w Langley (USA), współorganizowany z Programem Globe na całym świecie. Od 15 marca 2018 wolontariusze z różnych krajów przesyłali do NASA za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej Globe Observer,  obserwacje i zdjęcia zachmurzonego nieba. UNEP/GRID-Warszawa jest polskim koordynatorem Programu GLOBE. Czytaj więcej »
 SDG  Warsztaty przyrodnicze połączone ze zbieraniem śmieci w lesie stały się ważnym wątkiem obchodów Dnia Ziemi dla dzieci ze szkół w gminie Łuków. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież szkolna, uczestnicy konkursu "Dzieci na tropie śmieci – Razem chronimy naszą przyrodę!", działania realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa i Vivenge Sp. z o. o., we współpracy w Partnerstwie SDGs Razem dla Środowiska. Czytaj więcej »
 SDG  Podejmowane we współpracy z biznesem działania na rzecz środowiska zostały zaprezentowane w publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017" miał swą premierę na odbywających się 12 kwietnia na warszawskim Stadionie Narodowym Targach CSR, których organizatorem był FOB. Czytaj więcej »
 SDG  „Koalicja 5 frakcji”, pierwsze systemowe rozwiązanie w Polsce na rzecz zwiększenia poziomu zbiórki (jakościowej) selektywnej surowców u źródła, została zainaugurowana 12 kwietnia 2018 r. w Warszawie.  Pomysłodawcami i inicjatorami projektu są ENERIS Ochrona Środowiska i CSR Consulting — uczestnik Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska". Inicjatywa została zawiązana przy wsparciu Centrum UNEP/GRID Warszawa. Czytaj więcej »
W dniach 5, 6 oraz 9 kwietnia zorganizowaliśmy i poprowadziliśmy wiosenne warsztaty edukacyjne „Czy drzewa sprawdzają prognozę pogody?”. Do społeczności GLOBE dołączyło w ciągu trzech dni blisko 100 uczniów i uczennic z kwidzyńskich szkół! Warsztaty zorganizowane zostały w ramach współpracy Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz firmy International Paper Kwidzyn, która wspiera wdrażanie Programu GLOBE w regionie. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży z kwidzyńskich szkół do włączenia się w badanie i monitorowanie jakości lokalnego środowiska.  Czytaj więcej »
Centrum UNEP/GRID-Warszawa znalazło się w gronie konsorcjum jedynego w Polsce Metropolitalnego Centrum Eksperckiego na rzecz Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (Regional Centre of Expertise on Education for Sustainable Development – RCE Warsaw Metropolitan). Czytaj więcej »
 SDG  Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, odpowiadała na pytania związane ze współpracą z Fundacją Veolia Polska w ramach projektu Młodzi Obserwatorzy Przyrody. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2018