27 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, wzięliśmy udział w dziewiątym Pikniku z Klimatem, który odbył się na Placu Zakowym w Warszawie.  Piknik  dla dorosłych i dzieci, organizowany jest corocznie w Warszawie w ramach działań podejmowanych przez "Partnerstwo dla Klimatu".

Celem wydarzenia było wywołanie dyskusji na temat zmian klimatu oraz ogólna edukacja ekologiczna. W programie znalazły się warsztaty ekologiczne, pokazy chemiczne, Rowerowe Kino, quizy, rodzinne konkursy z nagrodami, gry dla najmłodszych oraz szpital zagrożonych gatunków zwierząt. Dla gości Pikniku organizatorzy rozstawili Namiot Multimedialny ze specjalnie zasilanymi grami ekologicznymi, odbył ekologiczny pokaz mody, i wiele atrakcyjnych prezentacji, w których wzięły udział rzesze odwiedzających.


Zaprezentowaliśmy na Pikniku nasze działania zachęcając Warszawiaków i gości Pikniku do refleksji nad klimatem, nad kondycją środowiska naturalnego, szczególnie uwrażliwiając na zagadnienia związane z segregacja odpadów i zmiany codziennych zachowań w celu redukcji emisji CO2.   

Więcej o Pikniku z Kilmatem na stronie: Partnerstwa dla Klimatu