W ostatni czwartek, 30 marca br. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie miała miejsce premiera jubileuszowego 15 Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jubileuszowa edycja raportu zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku. W tym roku raport po raz pierwszy połączony został z globalnymi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG), ustanowionymi przez ONZ w 2015 roku.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały wybrane, dobre praktyki firm, a także wręczono nagrody przyznane w konkursie „Pióro odpowiedzialności”. Nagrody otrzymali autorzy najlepszych artykułów poświęconych tematowi odpowiedzialnego biznesu, opublikowanych w 2016 roku.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło przystąpienie do Partnerstwa na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju „Razem dla Środowiska”.
W dyskusji dotyczącej możliwości zaangażowania się biznesu w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju uczestniczyła pani Grażyna Henclewska z Ministerstwa Rozwoju, dr Anna Batorczak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Maria Andrzejewska, Dyrektor Centrum GRID-Warszawa.

Więcej o wydarzeniu