Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest partnerem IV Hipodromowego Crossu Biegowego, który odbędzie się w warszawskiej Wesołej w dniu 11.06.2017.

Cross organizuje Towarzystwo Narciarskie "Biegówki". W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału wszystkich miłośników marszu z kijami oraz biegów terenowych. Od godziny 9.30 do 13.30 na Hipodromie w Wesołej (plac od ul. 1 Praskiego Pułku), zawodnicy zmierzą się w czterech konkurencjach biegowych i marszu z kijami:

  • Bieg Przesilenia o dystansie około 10 km dla doświadczonych biegaczy,
  • Bieg Sobótki to zmagania terenowe na dystansie około 2,5 km dla każdego kto chce spróbować swoich sił w biegach terenowych,
  • Marsz Sobótki NW na dystansie około 5 km dla osób maszerujących z kijami nordic walking,
  • Bieg Żuków – bieg terenowy na dystansie około 500 m, dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych,
  • Sztafeta Świętojańska, czyli bieg drużyn 3- lub 4–osobowych, rozgrywany na dwóch oddzielnych pętlach (500 m. i 2,5 km).

W ramach biegu prowadzona jest innowacyjna klasyfikacja pn. przenieś swoje kilogramy. Wygrywa w niej ta zawodniczka lub ten zawodnik, który uzyska najlepszy czas biegu w stosunku do swojej masy ciała. Zachęcamy Was do aktywności i wyrównanej rywalizacji o podium. Jeśli ktoś ma nadwagę, oczywiście w granicach bezpieczeństwa dla stawów, i chce pobiec, to nie jest na straconej pozycji. Czas, jaki uzyska na trasie podzielimy przez kilogramy - im mniejszy wskaźnik, tym końcowy rezultat lepszy. W tej klasyfikacji, jeśli więc np. dwie osoby uzyskają taki sam czas, wygra osoba cięższa. Trasa jest poprowadzona po leśnych wzniesieniach i podbiegach przez wydmy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Zapisy i więcej informacji: http://crosswesola.blogspot.com

Do zobaczenia w Wesołej!