Skuteczna odpowiedź na kryzys klimatyczny wymaga od nas połączenia naukowego podejścia z potencjałem organizacji społecznych, sektora publicznego i prywatnego, a także krajowych i międzynarodowych struktur instytucjonalnych. Dlatego grono najwybitniejszych przedstawicieli tych środowisk zaprosiliśmy do udziału w pracach Rady Programu Climate Leadership (Climate Leadership Council). Członkinie i członkowie rady będą wspierać dalsze kierunki rozwoju programu, jak również doradzać w strategicznych decyzjach dotyczących jego uczestników.
Czytaj więcej »
Skutki kryzysu klimatycznego coraz silniej wpływają na nasze bezpieczeństwo, zdrowie i zagrażają dążeniom do zrównoważonego rozwoju. Jako społeczeństwo odpowiadamy za zmianę klimatu. Im dłużej zwlekamy z podjęciem działania, tym większe będzie wyzwanie, z jakim będziemy musieli się zmierzyć. Transformacja w stronę osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050 musi się wydarzyć - i dzieje się już teraz. Jak włączyć się w te procesy z dobrym skutkiem dla planety i ekonomii?
Czytaj więcej »
Rozpoczynamy nabór do 3. edycji programu Climate Leadership, którego organizatorem jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Inicjatywa ma na celu budowanie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. To pierwszy tego typu program w Polsce, podczas którego uczestnicy współpracują z ponad setką niezależnych ekspertów oraz zewnętrznych instytucji, dążąc tym samym do osiągnięcia postawionych celów klimatycznych. Najbliższa edycja przyniesie nowe formy współpracy, jak i jeszcze szersze grono wartościowych ekspertów.
Czytaj więcej »
W tegorocznej, 2. edycji programu Climate Leadership udział wzięło 13 firm: Allegro, BASF Polska, BNP Paribas, Bank Ochrony Środowiska, ERGO Hestia, Fabryki Mebli FORTE, Grupa spółek DANONE, IMMOFINANZ (myhive), McDonald’s, Netguru, Polpharma, Samsung, Tetra Pak. Toczący się przez ostatni rok etap wypracowywania klimatycznych zobowiązań firm 2. edycji, ostatecznie dobiegł końca 10 września, a jego zwieńczeniem stała się publikacja "Biznes na rzecz zmiany 2020-2021".
Czytaj więcej »
9 września zakończyła się druga już edycja programu Climate Leadership, którego organizatorem jest Centrum UNEP/GRID – Warszawa. Inicjatywa ma na celu budowanie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. W projekcie wzięło udział 13 firm, które wspierane przez ekspertów ze świata nauki, administracji oraz organizacji pozarządowych, zobowiązały się do podjęcia konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska i neutralizacji ich szkodliwego wpływu na naturę.
Czytaj więcej »
Zakończyła się rekrutacja do 2. edycji programu Climate Leadership - programu, budującego społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.
Czytaj więcej »
Firma Samsung została jednym z uczestników 2. edycji programu Climate Leadership i w ramach spełniania jego założeń stworzyła nową ścieżkę rozwoju dla startupów, które tworzą rozwiązania na rzecz neutralności klimatycznej. Nabór do programu o nazwie „Samsung Inkubator dla klimatu” rozpoczął się 15 marca.
Czytaj więcej »
Kolejna, wspólna debata cyklu Climate Conversations i programu Climate Leadership poświęcona była mediom — ich odpowiedzialności za stan środowiska oraz możliwości stymulacji dyskusji i działań na rzecz jego ochrony.
Czytaj więcej »
Ekspercka dyskusja pod tytułem „Czy warto sadzić drzewa? Bioróżnorodność w strategiach biznesowych firm” odbyła się 8 lutego o godzinie 14:00 na platformie internetowej Zoom. Uczestnicy debaty dyskutowali o bioróżnorodności w kontekście walki ze zmianami klimatu. Debata została zorganizowana w ramach programu Climate Leadership oraz cyklu Climate Conversations prowadzonego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa.
Czytaj więcej »