GRID

 GRID  W środę, 17 kwietnia 2019 r., zespół UNEP/GRID-Warszawa uczestniczył w Dniu Informacyjnym LIFE 2019. Wydarzenie to stało się okazją do zaprezentowania działań, jakie UNEP/GRID-Warszawa realizuje w ramach projektu "LIFE Karpaty Łączą. Zielona Infrastruktura". Czytaj więcej »
 GRID  Tematem przewodnim skierowanego do firm i administracji dodatku Dziennika Gazeta Prawna, był w dniu 12 kwietnia wątek wpływu samorządów na ograniczenie niezrównoważonej produkcji i konsumpcji tworzyw sztucznych. Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek, skomentował w nim działania, podejmowane w tej kwestii przez polskie samorządy. Czytaj więcej »
 GRID  8 i 9 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków miała miejsce kolejna edycja organizowanego przez Instytut Wschodni wydarzenia, gromadzącego administrację samorządową oraz ekspertów z całej Polski. Czytaj więcej »
 GRID  Społeczność uczniowska II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego zainicjowała debatę, poświęconą sposobom działania osób młodych na rzecz realizowania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W będącej częścią wydarzenia dyskusji wzięli udział eksperci z rodziny Narodów Zjednoczonych, administracji rządowej, środowisk naukowych oraz pozarządowych. Czytaj więcej »
 GRID  Czwarta sesja Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4) odbywała się w dniach 11-15 marca 2019 r. w stolicy Kenii, Nairobi. W wydarzeniach towarzyszących jakie zostały zorganizowane podczas szczytu, udział wzięli przedstawiciele Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 GRID  Przedstawiciele administracji publicznej, biznesu, nauki oraz organizacji społecznych dyskutowali w Centrum Nauki Kopernik nad najbardziej skutecznymi strategiami walki z zanieczyszczeniami powietrza. W dyskusji na temat roli edukacji w działaniach na rzecz czystego powietrza wziął udział reprezentant Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 GRID  20 lutego w Katowicach odbył się panel dyskusyjny "Metropolia i gospodarka - wspólna wizja ochrony środowiska". Dyskusja, w której udział wzięła dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, była częścią XIV Konferencji Naukowo-Technicznej "Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł". Czytaj więcej »
 GRID  Projekt HERILAND jest pan-europejską siecią współpracy naukowej i jest realizowany w ramach programu Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks.  Projekt polega na organizacji kompleksowego programu szkoleniowego dla grupy 15 początkujących naukowców (ESR: Early-Stage Researchers), pochodzących z dowolnego kraju świata. Będa oni mieli szansę przygotowania swoich prac doktorskich we współpracy z instytucjami naukowymi z Holandii, Izraela, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski.  Czytaj więcej »
 GRID  XIV Konferencja Ochrona Środowiska. Energetyka. Ciepłownictwo. Przemysł odbędzie się w stolicy województwa śląskiego w dniach 19-20 lutego. W debacie, która odbędzie się w jej drugi dzień weźmie udział dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska. Czytaj więcej »
 GRID  Kilkanaście rekomendacji znalazło się w manifeście przygotowanym przez młodych polskich delegatów na COP24. Dokument został zaprezentowany w Katowicach podczas zorganizowanej przez UNICEF Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa debaty „To nie jest klimat dla młodych ludzi”. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2019