W ostatnich tygodniach, działalność wielu firm i organizacji przeniosła się z konieczności do świata online. Nie inaczej jest u nas. W UNEP/GRID-Warszawa działamy zdalnie, kontynuując realizację naszej misji – dostarczamy Wam informacje o środowisku i promujemy zrównoważony rozwój.

W obliczu pandemii COVID-19, problematyka presji na środowisko, a zwłaszcza nasz wpływ na dziką przyrodę, powinna wybrzmieć ze zdwojoną siłą, tak by umożliwić i ułatwić ogółowi odbiorców zrozumienie związków pomiędzy coraz powszechniejszym zagrożeniem odzwierzęcymi patogenami z jednej strony i załamaniem się bioróżnorodności – z drugiej. Dlatego też, Centrum UNEP/GRID-Warszawa uruchamia dedykowane tej tematyce cykle w mediach społecznościowych. Dodatkowo, wspólnie z naszymi Partnerami "Razem dla Środowiska", przygotowujemy cykle edukacyjne skierowane do różnych grup odbiorców. Wierzymy, że dotarcie do społeczeństwa z przesłaniem o współodpowiedzialności za jakość życia na naszej planecie jest działaniem, na którym skorzystają obie strony: ludzie i przyroda.

Facebook
Na fanpejdżu Centrum UNEP/GRID-Warszawa, stworzyliśmy cykle postów na każdy dzień tygodnia. Zaczynamy w poniedziałek cyklem #Ekoedukacja, w którym będziemy udostępniać ciekawy artykuł na temat zanieczyszczeń powietrza i ich powiązań ze zmianami klimatycznymi wraz z aktywizującym quizem. Wtorek, to czas na #ZdaniemEksperta – opinie naszych specjalistów w pigułce, wraz z linkiem do źródłowego tekstu ich atorstwa. Co środę przekażemy Wam istotną wiadomość ze świata z komentarzem UN Environment Programme. Czwartek, to czas na inspirujące pomysły na spędzanie czasu w domu, związane z poznawaniem przyrody i środowiska z domowego zacisza. W każdy piątek, zapraszamy Was na piątkową #LiczbęDlaPlanety. Zapoznajcie się z ciekawymi danymi liczbowymi, które być może zainspirują nowe spojrzenie na naszą planetę.

Mamy także coś dla miłośników przyrody górskiej – fanpejdż Karpaty Łączą ruszył z własnym cyklem postów, które przybliżą Wam ten piękny region.

LinkedIn
Jesteśmy już na LinkedIn! Każdego, komu bliski jest ten portal, zapraszamy do śledzenia naszych aktualności, a w przyszłości także relacji ze spotkań i konferencji. Poznajcie nasze działania partnerskie i opinie naszych ekspertów na temat bieżących kwestii środowiskowych.

Strony www
Szczególnie gorąco zachęcamy Was do odwiedzania działów Aktualności i Naszym Zdaniem. Regularnie pojawiają się tu artykuły naszych ekspertów, analizy bieżących wydarzeń oraz wiadomości o znaczących wnioskach z najnowszych publikacji.