W jaki sposób miejskie parki czy stawy mogą pomóc zmierzyć się z wyzwaniami środowiskowymi, takimi jak zmiana klimatu? Jak mądrze wpisać nowe inwestycje w lokalny krajobraz i społeczność?

 To kluczowe pytania, na które odpowiedzą eksperci podczas regionalnych warsztatów, dostępnych online już 7 lipca br. na fanpage’u Eco-Miasto.

Ochrona środowiska to nie chwilowa moda, ale sposób myślenia, który powinien stać się standardem. By realnie stawić czoła kryzysowi klimatycznemu potrzebne są działania nie tylko na płaszczyźnie międzynarodowej, ale także lokalnie - tam, gdzie skutki zmian klimatu są najbardziej odczuwalne.

Przed samorządami stoi wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć, by zadbać o zdrowie i jakość życia ich mieszkańców. W ramach projektu Eco-Miasto organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i Teraz Środowisko wraz z partnerem – firmą CEETRUS – przedstawiciele miast mogą skorzystać z doświadczenia francuskich oraz polskich specjalistów biorąc udział w warsztatach dotyczących zielonej transformacji, a szczególnie roli błękitnej i zielonej infrastruktury w mieście.

Bohaterami spotkania będą miasta, które postawiły ekologię jako priorytet swoich działań - francuskie miasto Nancy oraz polski Liblin - czterokrotny laureat konkursu Eco-Miasto. Jury doceniło Lublin za innowacje w transporcie miejskim, m.in. za wprowadzenie rowerów publicznych, pojazdów hybrydowych oraz tworzenie odpowiedniej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, a także za podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie wykorzystywania zasobów wodnych, w tym za promowanie picia „kranówki”.

Wydarzenie odbędzie się online z transmisją na profilu Eco-Miasto na Facebooku, gdzie znajduje się także szczegółowy opis tematów, które zostaną poruszone. Link poniżej.