Wszystko, co warto wiedzieć o kryzysie klimatycznym i sposobach na jego przezwyciężenie w krótkiej i przystępnej formie - podcast “Kwadrans z klimatem” to nowa platforma przekazywania wiedzy o stanie naszej planety, która jest autorskim projektem Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Podczas mniej więcej 15-minutowych odcinków będzie można usłyszeć rozmowy z osobami zajmującymi się tematem zmian klimatycznych i ich skutków z perspektywy naukowej, biznesowej czy aktywistycznej. Rozmówcy będą przedstawiać różne perspektywy, które łączy chęć budowy przyjaznego dla ludzi i środowiska świata.

Audycję prowadzi ekspert Centrum ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek. Zwiastun programu, w którym zespół realizujący nowy podcast opowiada o tym, skąd wziął się pomysł i jakie cele ma on realizować, jest już dostępny w popularnych serwisach podcastowych tj. Spotify, Anchor.fm czy Google Podcasts.

Zapraszamy do obserwowania profilu audycji. Odcinki będą pojawiały się regularnie co dwa tygodnie, a pierwsza rozmowa pt. “Kryzys klimatyczny - co o nim wiemy?”, w której gościem prowadzącego będzie Marcin Popkiewicz, zostanie opublikowana już w piątek 2 kwietnia.

W kolejnych rozmowach słuchacze będą mogli posłuchać m.in. o Europejskim Zielonym Ładzie oraz o tym jak kryzys klimatyczny zmienia nasz świat.