Specjalista ds. miast o zrównoważonym rozwoju Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Krzysztof Zych, gościł na antenie regionalnej rozgłośni Polskiego Radia.

W trakcie dyskusji radiowej dzielił się m.in. doświadczeniami z projektu "Ciepło dla miast" oraz odpowiadał na zagadnienia, które znalazły się w programie konferencji "Innowacje dla środowiska".

Rozmowa obejmowała prezentacje najciekawszych pomysłów na rozwiązywanie trapiących miasta problemów, takich jak uliczne korki.

Stanowiła ona zapowiedź wydarzenia "Innowacje dla środowiska", które będzie mieć miejsce 7 listopada w Centrum Nauki Kopernik.

W jego trakcie poruszane będą m.in. kwestie takie jak rola nauki we wdrażaniu rozwiązań z zakresu ochrony środowiska oraz rozwoju miast.

Obok naukowych prezentacji o miejskiej powodzi czy proekologicznej okolicy praktyczne rozwiązania w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym zaprezentuje również biznes.

Na popołudniowym wydarzeniu Partnerstwa SDGs "Razem dla środowiska" podsumowane zostaną działania Partnerstwa w ciągu minionych 12 miesięcy.

Zainagurowany zostanie również program "Climate Leadership. Powered by UN Environment", mający inspirować firmy do podejmowania konkretnych działań na rzecz osiągnięcia celu neutralności klimatycznej.