W sobotę 9 marca będzie można zapoznać się z pomysłami na dzielnicę marzeń, którą zespoły szkolne w warszawskiej Pragi Północ przygotowywały w grze Ecocraft.

Organizatorzy wydarzenia - Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundacja Veolia Polska - zapraszają od 11.00 do 14.00 do Muzeum Warszawskiej Pragi.

Jak według młodych mieszkańców powinna wyglądać Praga-Północ? Blisko 80 uczniów z praskich szkół szukało odpowiedzi na to pytanie, tworząc w wirtualnym świecie Minecraft© własne, prośrodowiskowe projekty dzielnicy przyszłości. Powstało ich aż 15!

25 lutego Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Praga Północ, Centrum UNEP/GRID Warszawa, Fundacji Veolia Polska i Veolii Energii Warszawa wyłoniła 10 finalistów konkursu "Ciepło dla Pragi".

W sobotę 9 marca odbędzie się finał programu, podczas którego będzie można poznać autorów wybranych przez Komisję projektów, porozmawiać o ich pomysłach na rozwój dzielnicy, a także zagłosować na inicjatywy, które otrzymają granty na zrealizowanie wybranych elementów projektów.

Finał odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) w godz. 11:00–14:00.

Wśród głosujących rozlosowane zostaną upominki, a na odwiedzających czekają dodatkowe atrakcje w ramach mini-festiwalu, m.in. rodzinne warsztaty z Minecraft© dla dzieci i dorosłych, energetyczne koło fortuny oraz edukacyjny eko-kącik.