W sobotę, 9 marca 2019, mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Praga-Północ mogli się zapoznać z projektami Dzielnicy Marzeń, jakie zespoły szkolne z Pragi-Północ opracowały w środowisku gry Ecocraft jako zgłoszenia w konkursie "Ciepło dla Pragi". Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundacja Veolia Polska, zaprosiły mieszkańców do Muzeum Warszawskiej Pragi na Dzień Otwarty w projekcie "Ciepło dla Pragi".

Jak według młodych mieszkańców powinna wyglądać Praga-Północ? Blisko 80 uczniów z praskich szkół szukało na to pytanie odpowiedzi, tworząc zespołowo   15 prośrodowiskowych projektów dzielnicy przyszłości. Projekty, zgodnie z założeniami konkursu "Ciepło dla Pragi" powstawały w wirtualnym świecie gry Minecraft©.

Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Fundacji Veolia Polska, i Veolii Energii Warszawa wyłoniła 10 finalistów konkursu.

W sobotę, 9 marca odbył się finał konkursu, podczas którego mieszkańcy Pragi mogli poznać autorów projektów wyłonionych w konkursie, porozmawiać o ich pomysłach na rozwój dzielnicy, a także zagłosować na inicjatywy, które otrzymają granty na zrealizowanie wybranych elementów projektów. 

Wśród głosujących rozlosowane zostały upominki, a na odwiedzających czekały dodatkowe atrakcje w ramach mini-festiwalu, m.in. rodzinne warsztaty z Minecraft© dla dzieci i dorosłych, energetyczne koło fortuny oraz edukacyjny eko-kącik.