"Młodzi Strażnicy Energii" to materiał edukacyjny dla dzieci w klasach I-III na temat oszczędzania energii, jaki powstał w ramach naszej współpracy z Orange Polska. Projekt jest działaniem partnerskim realizowanym w ramach kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety.

Jest rzeczą powszechnie znaną, że dzieci chętnie uczą się zachowań przyjaznych dla naszej planety, a liczne przykłady dowodzą, że to właśnie one są najlepszymi ambasadorami tej wiedzy wśród dorosłych opiekunów. Program edukacyjny dla najmłodszych dzieci szkolnych (8-10 lat) pod hasłem "Młodzi Strażnicy Energii. Oszczędzamy energię z Orange!" zawierający scenariusz zajęć lekcyjnych, plakat, wycinankę i odznakę, który będzie dla nauczycieli nieocenionym wsparciem przy zademonstrowaniu dzieciom jak oszczędzać energię elektryczną na małą skalę i pomocą w wypracowaniu dobrych nawyków na przyszłość – został niedawno udostępniony na stronie Fundacji Orange.

Współpraca UNEP/GRID-Warszawa i Orange Polska przy tym projekcie, rozpoczęła się w październiku 2018 i dotyczyła dwóch obszarów tematycznych. Pierwszy z nich, to program edukacyjny zrealizowany pod hasłem "Młodzi Strażnicy Energii. Oszczędzamy energię z Orange!". Program podejmuje temat zużycia energii, a jego celem jest podniesienie świadomości energetycznej uczniów w grupie 8-10 lat. Drugi program nawiązuje do nawyków konsumenckich na przykładzie użycia smartfona: "Drugie życie smartfona. Zamykamy obieg z Orange!", a jego celem jest zwrócenie uwagi na wpływ działań człowieka na stan środowiska oraz podniesienie zaangażowania uczniów we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska.

Orange Polska współpracuje z nami w ramach Partnerstwa na rzecz środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju "Razem dla Środowiska", a projekt Młodzi Strażnicy Energii jest działaniem partnerskim realizowanym w ramach misji: Edukacja i Circular Economy.

Po kliknięciu w zdjęcie (poniżej) można będzie obejrzeć materiał filmowy o projekcie, przygotowany przez Biuro Prasowe Orange Polska.

Orange biuro prasowe