W dniu 02 lipca 2019 r. w siedzibie BASF Polska odbyło się zakończenie trzeciej edycji programu Agro-Ambasadorzy oraz konkursu Dobre praktyki rolnicze w twoim regionie. W uroczystości uczestniczyła dr Monika Szewczyk, ekspert ds. bioróżnorodności z Centrum UNEP/GRID-Warszawa i członek jury konkursowego.

W pierwszej części spotkania podsumowano działania realizowane w trzeciej edycji programu. W drugiej części nastąpiła prezentacja oraz wręczenie nagrody laureatce konkursu Dobre praktyki rolnicze w twoim regionie Julii Śmigielskiej za pracę dotyczącą rozwiązań wspierających ochronę środowiska glebowego, stosowanych w wielkopolskiej gminie Kramsk.

Celem programu ambasadorskiego Agro-Ambasadorzy BASF jest promocja zrównoważonego rozwoju i innowacji w rolnictwie. Studenci uczestniczący w projekcie mają szansę zdobyć pierwsze doświadczenie w międzynarodowej spółce i współpracować z ekspertami firmy. W wydarzeniach trzeciej edycji Agro-Ambasadorów wzięło udział ponad 300 studentów.

Program edukacyjny Agro-Ambasadorzy realizowany jest we współpracy między Centrum UNEP/GRID-Warszawa i firma BASF i jest projektem Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska".