UNEP

 UNEP  Konsultacje w sprawie rządowej mapy drogowej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym to dobra okazja, by przyjrzeć się sytuacji u naszego zachodniego sąsiada. Niemieckie doświadczenia z ekonomią cyrkularną są źródłem inspiracji dla firm i państw, chcących wdrażać tę ideę w praktyce. Dowodzi tego wydana przez UNEP publikacja „Multiple Pathways to Sustainable Development: Further Evidence of Sustainability in Practice”. Czytaj więcej »
 UNEP  W drugim wydaniu swojego corocznego raportu „Frontiers”, Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska zwraca uwagę na sześć kwestii, które jego zdaniem będą w istotny sposób wpływać w najbliższych latach na nasz dobrostan. O jakie zjawiska chodzi? Czytaj więcej »
 UNEP  Przygotowany na potrzeby Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment Assembly – UNEA 3) raport UNEP pokazuje, jak wiele zanieczyszczeń wprowadziliśmy do środowiska naturalnego. Pokazuje również wysiłki ludzi, by ten błąd naprawić. Plastik, ścieki, rtęć, nawozy sztuczne, odpady elektroniczne, dwutlenek węgla, tlenki azotu, PM 2,5 i 10… to tylko niektóre z wielu substancji, które nieustannie wprowadzamy do środowiska naturalnego – ze szkodą dla klimatu, bioróżnorodności i nas samych. Wysypiska, zanieczyszczona gleba i woda, obserwowane nawet w rejonach polarnych wyspy odpadów, problemy z oddychaniem i krążeniem – to druga strona tego niezbyt chlubnego medalu. Czytaj więcej »
 UNEP  W przygotowanej na potrzeby tegorocznego Szczytu Ekonomicznego w Davos publikacji „The Global Risks Report 2018”, globalne ryzyka związane ze środowiskiem zajęły aż 4 miejsce na liście 10 największych zagrożeń, jakie czyhają na nas w najbliższej przyszłości. Ranking ten w równym stopniu uwzględnia prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk, jak i skalę ich negatywnego wpływu. Czytaj więcej »
 UNEP    10 stycznia w Nairobi szefowie UNEP i WHO – Erik Solheim oraz Tedros Adhanom Ghebreyesus – zawarli porozumienie na rzecz współdziałania w kwestiach, w których stan środowiska wpływa na nasze zdrowie. Czytaj więcej »
 UNEP  W dniach 4-6 grudnia 2017 odbyło się Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska  (UN Environment Assembly – UNEA-3). W trakcie spotkania podjęte zostały istotne postanowienia i wskazane ważne kierunki dla dalszej pracy na rzecz wolnej od zanieczyszczeń Planety. Czytaj więcej »
 UNEP  Spotkanie dyrektorów czterech ośrodków GRID - sieci koordynowanej przez COTI Branch (Science Division UNEP), które w zeszłym roku odbyło się w Nairobi w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017, stało się okazją do zainaugurowania internetowej platformy wiedzy o zasobach środowiska: UN Environment LIVE. Czytaj więcej »
 UNEP  Na całym świecie zanieczyszczenia środowiska co roku przyczyniają się do milionów przedwczesnych zgonów. Biorąc pod uwagę dynamikę tych strat oraz fakt, że problem dotyczy już teraz nas wszystkich, każdy z nas jest odpowiedzialny za to, żeby zacząć temu przeciwdziałać – tak brzmi przesłanie tegorocznego, trzeciego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych do spraw Środowiska (UNEA-3), które rozpoczęło dzisiaj obrady w Nairobi, w Kenii (4–6 grudnia 2017). Czytaj więcej »
 UNEP    UN Science-Policy-Business Forum poświęcone środowisku naturalnemu odbyło się w dniach 2 i 3 grudnia 2017 w Nairobi (Kenya). Forum zorganizowane zostało pod hasłem "Science for Green Solutions" jako wydarzenie towarzyszące trzeciemu Zgromadzeniu Narodów Zjednoczonych do spraw Środowiska (UNEA-3). Czytaj więcej »
 UNEP  W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2017, w siedzibie UN Environment w Nairobi, miało miejsce spotkanie dyrektorów czterech ośrodków działających w sieci GRID: GRID-Geneva, GRID-Warsaw, GRID-Arendal oraz GRID-Sioux Falls. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa | Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2018