W mediach

 W mediach  Tegoroczne negocjacje, nazywane czasem w mediach konferencją ostatniej szansy, wiązały się z oczekiwaniem ustalenia planu wdrażania przez strony swoich zobowiązań, wynikających z Porozumienia Paryskiego. Każda decyzja, która zostaje formalnie przyjęta na szczycie, musi być, bez wyjątku, zaakceptowana przez wszystkie uczestniczące państwa. Czy w tym roku udało się nadać dobry kierunek światowym działaniom na najbliższe lata? Czytaj więcej »
 W mediach  Z okazji Światowego Dnia Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i redakcja dziennika „Rzeczpospolita”, zapraszają na debatę pt. "Planeta: wspólny dom = wspólna odpowiedzialność". Czytaj więcej »
 W mediach  19 marca odbyła się kolejna debata z cyklu „CSR – Biznes odpowiedzialny w Polsce” pt. „Trendy CSR – za co musi odpowiadać biznes”. Jednym z panelistów była dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska. Skrót zapisu z debaty oraz pisemna relacja są już dostępne na stronie dziennika Rzeczpospolita. Czytaj więcej »
 W mediach  Przyjazna dla środowiska mobilność oraz globalne ambicje klimatyczne - to tematy, w których w ostatnich tygodniach wybrzmiał głos Centrum.  Czytaj więcej »
 W mediach  Zmierzanie ku zeroemisyjności oraz konsekwentne zmniejszanie swojego negatywnego wpływu na środowisko stanowią nowy kierunek dla coraz większej ilości przedsiębiorstw.4 listopada na portalu dziennika “Rzeczpospolita” w ramach cyklu Walka o klimat została opublikowana debata pt. „Zrównoważony rozwój firm. W jaki sposób biznes powinien zaangażować się w walkę ze skutkami zmian klimatu”.  Czytaj więcej »
 W mediach  Specjalista Centrum UNEP/GRID-Warszawa ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek, komentował wyniki globalnych badań na temat odbioru kryzysu klimatycznego oraz pomysły na bardziej przyjazne dla środowiska opakowania. Czytaj więcej »
 W mediach  Bartłomiej Kozek, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju Centrum UNEP/GRID-Warszawa, zaprezentował doświadczenia z transformacji energetycznych z innych rejonów świata. W artykule Julity Żylińskiej i Marcelego Sommera przedstawił również niezbędne elementy programu zmian, dzięki którym tego typu transformacje mają szansę na zasłużenie na miano sprawiedliwych społecznie i ekologicznie. Czytaj więcej »
 W mediach  Na antenie młodzieżowej rozgłośni Polskiego Radia poruszony został temat przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. Okazją była premiera geoportalu, prezentującego działania zgłoszone do konkursu Eco-Miasto, a także przybliżającej temat publikacji. Czytaj więcej »
 W mediach  Specjalista Centrum ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek, wziął udział w debacie na temat odpowiedzialności biznesu za globalny klimat. Udzielił również wypowiedzi w artykule, analizującym przyszłość polskiej polityki energetyczno-klimatycznej po epidemii koronawirusa. Czytaj więcej »
 W mediach  W środę 15 kwietnia eksperci Centrum - Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska i Krzysztof Zych – w trakcie bezpłatnego webinaru pt. “Jak poznawać przyrodę bez wychodzenia z domu?” mówili jego uczestnikom o ciekawych sposobach na kontakt z naturą w bezpiecznych, domowych warunkach. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2022