Podsumowanie międzynarodowego szczytu klimatycznego COP25 w Madrycie, odpowiedzialność firm za realizację celów paryskiego porozumienia klimatycznego oraz za odzysk opakowań - to tematy, w jakich w ostatnich tygodniach wypowiadali się reprezentanci Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

20 grudnia do Gazety Wyborczej dołączona została kolejna, 21. edycja Kompendium CSR – jednej z najważniejszych, wydawanej w Polsce publikacji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. 

Wśród opublikowanych na jego łamach materiałów znalazła się m. in. wypowiedź dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska. 

- Najnowszy raport UN Environment ostrzega, że jeśli globalne emisje gazów cieplarnianych nie spadną o 7,6 procent rocznie między 2020 a 2030 rokiem, świat nie osiągnie celu Porozumienia Paryskiego – komentuje Andrzejewska. 

- Rosnąca świadomość środowiskowa konsumentów będzie stawiać przed biznesem coraz większe oczekiwania w stosunku do oferowanych produktów i usług. Tym ważniejsze jest więc współdziałanie wszystkich partnerów - podsumowuje. 

Dyrektor Centrum była również gościem audycji “Czat Czwórki”, wyemitowanej 30 grudnia na antenie Radiowej Czwórki. 

Wraz z ekspertem ds. środowiska, Sławomirem Brzózkiem oraz Magdą Dziczek ze Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach Eko-Pak odpowiadała na pytania Piotra Firana, dotyczącego kondycji rynku recyklingu w Polsce oraz sposobów na poprawę poziomów zbiórki odpadów w naszym kraju. 

Wśród poruszanych wątków nie zabrakło kwestii, takich jak systemy kaucyjne, rozszerzona odpowiedzialność producentów czy budowa gospodarki o obiegu zamkniętym. 

W wyemitowanej 25 grudnia n antenie Halo.Radia audycji Agaty Skrzpczyk specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek, komentował grudniowy szczyt klimatyczny COP25 w Madrycie. 

Poza omówieniem jego przebiegu zwrócił również uwagę na trendy, które dają nadzieję na opanowanie globalnego kryzysu klimatycznego, takie jak rosnące grono samorządów i firm, deklarujących działanie w zgodzie z konsensusem naukowym i wchodzenie na drogę neutralności klimatycznej.