• Nick Blades jest doświadczonym planistą i menedżerem w dziedzinie transportu. Obecnie pracuje w zespole Transport for London ds. Planowania przestrzennego.
• Prowadzi prace planistyczne i projektowe dla nowej infrastruktury transportowej, niezbędnej do obsługi nowych dzielnic mieszkalnych i miejsc pracy w wielu intensywnie rozwijających się częściach Londynu (Old Oak Common, Morden Town Center).
• Po uzyskaniu dyplomu w dziedzinie geografii na Uniwersytecie College London zdecydował się na specjalizację i kontynuowanie kariery w obszarze planowania transportu. Ukończył więc również studia magisterskie – Planowanie i Zarządzanie Transportem na Uniwersytecie Westminster.
• Nick Blades ma ponad 20 lat doświadczenia w planowaniu transportu. Pracował dla wielu prywatnych firm konsultingowych i samorządów lokalnych (Reading, Slough i Salisbury) w Wielkiej Brytanii, opracowując plany i strategie transportowe dla obszarów miejskich.
• Zarządzał również i realizował szereg znaczących projektów w dziedzinie transportu w miastach, w tym dotyczących: szybkiego transportu autobusowego; nowych przystanków autobusowych i stacji kolejowych; systemów P+R, rozwoju autostrad, systemu informacji dla pieszych (Legible London), programów poprawy jakości powietrza i zarządzania ruchem miejskim.