Partnerstwo SDGs

 Partnerstwo SDGs  Konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”, która odbyła się 28 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, była wydarzeniem zamykającym 9. edycję programu Eco-Miasto. Stała się też okazją do wysłuchania dyskusji na temat środowiskowych, społecznych i gospodarczych aspektów rozwoju polskich miast i przełożenia tych działań na rozwiązanie aktualnych problemów — w tym ekonomicznych i ekologicznych.  Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Zwieńczeniem konferencji „Nadzieja w czasach niepewności”, która odbyła się 28 września 2022 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, było ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji konkursu Eco-Miasto. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoniło zwycięzców w pięciu kategoriach konkursowych, w każdej z nich osobno dla miast powyżej oraz poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Ostatecznie, w 9. edycji konkursu przyznano dziewięć nagród — w kategorii Gospodarka Wodna, przyznano tylko jedną nagrodę oraz pięć wyróżnień. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Finałową Galę projektu Ecocraft trudno nazwać jedynie ostatnim etapem ciekawego konkursu. Wydarzenie 13 września w Krakowie towarzyszące Festiwalowi im. Stanisława Lema było przede wszystkim spotkaniem przedstawicieli odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw z młodymi osobami, których łączy zainteresowanie technologią i ekologią. Gala stanowiła podsumowanie konkursu przeprowadzanego już drugi raz. Wsparcia mentorskiego dla wydarzenia udzieliło UNEP/GRID–Warszawa oraz Instytut Polska Przyszłość im. Stanisława Lema. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Już 28 września 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się coroczna konferencja, organizowana w ramach Programu Eco-Miasto – wspólnej inicjatywy UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce, który w tym roku ma swoją 9. edycję. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Wspólny projekt Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasady Francji w Polsce gościć będzie na największym, globalnym wydarzeniu, poświęconym realizowaniu zrównoważonej polityki miejskiej, które odbywa się w Katowicach. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Największy ubezpieczyciel w Polsce dołącza do grona instytucji współpracujących na rzecz realizacji środowiskowych aspektów Celów Zrównoważonego Rozwoju, w ramach Partnerstwa „Razem dla środowiska, zainicjowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Dziewiąta edycja programu Eco-Miasto rozpoczęła się 15 lutego 2022, a wraz z nią po raz kolejny ruszył konkurs dla miast i gmin miejskich w Polsce. Konkurs jest działaniem bezpośredniego mobilizowania jednostek samorządowych do realizacji idei zrównoważonego rozwoju ośrodków zurbanizowanych. Organizatorzy: Ambasada Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID-Warszawa zachęcają do zgłaszania miejskich projektów—formularze zgłoszeniowe są już otwarte, a termin przyjmowania aplikacji upływa 15 maja 2022! Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Jak utrzymać zielony kurs rozwoju, coraz śmielej obierany przez miasta w czasie pandemii? O motywacji do utrzymania kursu na zrównoważony rozwój i dobrych praktykach realizowanych lokalnie działań, opowiada materiał zawarty z publikacji towarzyszącej międzynarodowej konferencji “Zielona odbudowa“, zamykającej 8. edycję programu Eco-Miasto 2021. Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  Wpływ pandemii koronawirusa na globalne trendy oraz znajomość tematu w polskim biznesie - to główne wątki spotkania „Cele Zrównoważonego Rozwoju w praktyce biznesowej”, zrealizowanego we współpracy z firmą Interseroh w ramach Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska”.  Czytaj więcej »
 Partnerstwo SDGs  „Finansowanie dla klimatu” - to tytuł wspólnego wydarzenia Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Santander Bank Polska S.A., zrealizowanego w ramach cyklu rozmów o klimacie. Czytaj więcej »
Nawiąż współpracę v
UTRZYMAJ
KONTAKT
Zapisz się do naszego newslettera.
Wysłanie formularza oznacza
akceptację warunków newslettera.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa | tel. +48 22 840 6664 | e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 | REGON: 001361852-00037 | KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2022