Portfolio projektów

Nasza planeta wymaga skoordynowanych działań na różnych polach aktywności człowieka. Każdy rok naszej działalności to harmonogram pełen zróżnicowanych projektów – od projektów miejskich i współpracy z samorządami, poprzez działania edukacyjne i naukę obywatelską , po ogólnopolskie kampanie społeczne i współpracę z biznesem.

Wybierz z menu po lewej stronie status projektu, poznaj nasze aktualne oraz zakończone (wybrane) działania i zobacz, na czym polega nasza praca.

Status:

Tematy:

Biosfera
Dane o środowisku
Edukacja
Energia
Geoinformacja
Gospodarka o obiegu zamknietym
Karpaty
Klimat
Odpowiedzialny biznes
Plastik
Polityka przestrzenna
Powietrze
Rolnictwo
Różnorodność biologiczna
Samorządy
Technologia
Transport
Woda
Zanieczyszczenia
Partnerstwo Strategiczne na rzecz zrównoważonych technologii dla bezpiecznej przyszłości Let's TECH UP!
Edukujemy studentów i studentki studiów o profilu ekonomicznym i biznesowym o zrównoważonym rozwoju, aby przygotować ich do tzw. ''green-collar jobs''.
Mamy przestrzeń dla OZE (KPO) 
Rewolucjonizujemy edukację w szkołach średnich poprzez integrację gospodarki o obiegu zamkniętym i promocję zrównoważonych zachowań konsumenckich wśród młodzieży.
Sustainable Industry Lab jest konferencją, na której spotkają się przedstawiciele biznesu, organizacji otoczenia biznesu i administracji centralnej, aby omówić najistotniejsze globalne i regionalne wyzwania związane z transformacją klimatyczno-środowiskową, społeczną i gospodarczą.
Celem jest popularyzowanie idei zrównoważonego rozwoju miast poprzez m.in. organizację ogólnopolskiego konkursu dla samorządów lokalnych.
Inicjatywa jest odpowiedzią na Rezolucję UNEA 5/14. Przyjmując ją, 175 krajów zobowiązało się zawrzeć prawnie wiążącą je umowę międzynarodową. Mówimy TAK mądremu gospodarowaniu tworzywami sztucznymi. Dołącz do nas!
Climate Leadership to program budujący społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom zachodzącym na planecie, jakich wyrazem jest kryzys klimatyczny.
Program Re:Generacja to propozycja włączenia się w globalne działania poprzez wspierania lokalnych ekosystemów.
Celem projektu jest wsparcie zarządzania błękitno-zieloną infrastrukturą w 10 000 miast Unii Europejskiej, poprzez wdrożenie innowacyjnych systemów wykorzystujących GIS (systemy informacji geograficznej) i teledetekcję (zdjęcia satelitarne i lotnicze). Działania projektowe zaplanowano na lata 2023–2029.
Wielokierunkowa analizę obszarów obozów dla uchodźców/osób wewnętrznie przesiedlonych w oparciu o dane satelitarne.
Ekspercka inicjatywa Centrum UNEP/GRID-Warszawa, która od 2019 r. wspiera współdziałanie biznesu, administracji i nauki, w celu efektywnego wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), w oparciu o wspólne zasady i wartości, które stawiają dobro planety w centrum działań.
ZOBACZ WIĘCEJ

Jesteśmy ośrodkiem afiliowanym przy United Nations Environment Programme, UNEP.

Współpracujemy z UN Science Policy Business Forum – najszybciej rozwijającą się platformą ONZ, poświęconą międzysektorowej współpracy na rzecz środowiska i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na newsletter!

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: grid@gridw.pl
NIP: 522-000-18-89 REGON: 001361852-00037 KRS: 0000057779

Polityka prywatności

© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 1991-2025