Międzynarodowa konferencja p.n. " Społeczna akceptacja nowych systemów gospodarki odpadami komunalnymi: budowanie świadomości i zaangażowania mieszkańców", odbędzie się 26 czerwca 2019 r. Warszawie. Wydarzenie uzyskało patronat Centrum UNEP-GRID-Warszawa  i Unii Metropoliii Polskich, a jego gospodarzem jest m. st. Warszawa – miasto eksperckie w projekcie COLLECTORS.

Konferencji organizowana jest z myślą o przedstawicielach: samorządów, administracji publicznej, jak organizacji pozarządowych, jak również, przedstawicielach nauki i biznesu.

Program konferencji obejmuje panele dyskusyjne poświęcone wymianie doświadczeń i wiedzy z zakresu organizacji systemów gospodarki odpadami komunalnymi. Blok sesji szkoleniowych umożliwi uczestnikom dyskusję na temat wzorcowych systemów zbiórki odpadów.

Organizatorzy maja nadzieję, że stanie się on okazją do rozważań na temat wyzwań i trudności związanych z przejściem do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Konferencja odbędzie  się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

W imieniu gospodarza spotkania, m. st. Warszawa, zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w konferencji. Miasto st. Warszawa jest współpracuje w Partnerstwie na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju "Razem dla Środowiska"