Podczas pandemii liczy się każdy pomysł, a szczególnie taki, ktory podnosi efektywność grupowych działań. W dobie zdalnego angażowania się w walkę ze skutkami pandemii, spółka Neweconomy - operator eco-crowdfundingowej platformy Planet Heroes, przygotowała rozwiązanie do zbierania środków na walkę ze skutkami COVID-19. 

Planet Heroes jest projektem internetowej platformy zielonego crowdfundingu wymyślonym i zbudowanym przez polską firmę Neweconomy. Z założenia, aplikacja nagradza osoby angażujące się w pozytywne działania dla planety, a obecnie - w czasie epidemii COVID-19, także podmioty i osoby, które stosując się do wymogów fizycznego dystansu i izolacji, pragną włączyć się w dawanie wsparcia najbardziej poszkodowanym grupom społecznym i zawodowym. 

Jak poinformował przedstawiciel Neweconomy, ułatwiając prowadzenie skoordynowanych działań pomocowych, platforma jest również narzędziem, które umożliwia firmom prezentację działań pomocowych w jednym miejscu przy jednoczesnym zaangażowaniu pracowników oraz klientów. Jako operator platformy, firma oferuje swoje kanały komunikacji do promocji działań. Głównym obowiązkiem Partnera jest promocja zbiórki w wewnętrznych i zewnętrznych kanałach.

Model współpracy: Partner + Planet Heroes

  • Partnerem razem z Planet Heroes zakłada na platformie zbiórkę w ramach "Akcji Specjalnej".
  • Właścicielem zbiórki jest Planet Rescue Sp. z o.o., a zebrane środki trafiają na konto spółki u operatora płatności.
  • W ramach zbiórki platforma jest odpowiedzialna za procedury AML oraz KYC wpłacanych środków. Cel zbiórki ustalany jest razem z Partnerem.
  • Po osiągnięciu określonej kwoty lub na wniosek Partnera środki przekazywane są na konto wskazanej fundacji.
  • Jeżeli Partner zdecyduje się na podwojenie wpłaconych środków, kwotę równą sumie wpłaconych środków Partnera przekazuje na konto określonej Fundacji.
  • Środki przekazane przez Partnera nie podlegają żadnej prowizji ani opłacie.

Aplikacja Planet Heroes została doceniona wyróżnieniem podczas UN Science-Policy-Business Forum on the Environment (UN SPBF), jakie towarzyszyło zeszłorocznemu Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ ds. Środowiska (UN Environment Assembly) w Nairobi.

Projekt Planet Heroes powstał przy wsparciu firmy Samsung Polska. Zarówno Samsung, jak i Neweconomy, są firmami współpracującymi w Partnerstwie SDGs "Razem dla Środowiska".

 

Organizator:

 

      planet heroes logo

 

Partnerzy wspierający:

partnerzy planetheroes