„Science Retreat”, zjazd reprezentantów regionalnych ośrodków i organizacji współpracujacych z UN Environment, odbył się w dniach 28 i 29 stycznia w stolicy Kenii, Nairobi. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele światowej sieci GRID, w tym, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Celem spotkania była integracja pracowników organizacji UN Environment, osób wspoółpracujących przy zbieraniu i analizowaniu informacji na temat środowisku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Dział Naukowy UN Environment. 

Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, znalazła się w gronie kilkudziesięciu osób, które dyskutowały nad pogłębieniem współpracy i zwiększeniem synergii działań, dzięki czemu możliwe będzie poszerzenie aktualnej wiedzy na temat stanu naszej planety. Dyrktor Andrzejewska zaprezentowała działania realizowane przez Centrum GRID-Warszawa w ostatnich miesiącach.

W marcu tego roku, Nairobi gościć będzie jeszcze jedno wydarzenie, które będzie niezwykle ważne dla globalnego dialogu na rzecz planety – Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych poświęcone środowisku (UN Environment Assembly #4 [UNEA-4]). Tym rzem odbywać się ono będzie pod hasłem #SolveDifferent, skupiając uwagę świata na innowacyjności mającej potencjał przekierowania gospodarek świata w stronę przyjaznych dla ludzi i środowiska produkcji i konsumpcji.