Reprezentanci Centrum wypowiadali się w debatach dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Wprost".

Pojawili się również na antenie programu śniadaniowego telewizji TVN.

Dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Maria Andrzejewska, wzięła udział w debacie redakcyjnej, przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą" pod hasłem „Odpowiedzialny biznes z myślą o środowisku i klimacie".

"– Większość firm się dostosuje do nowych wymagań, kiedy będą gotowe regulacje i pojawi się perspektywa kar za ich nieprzestrzeganie – uważa Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa. – Ale prawdziwi liderzy biznesu robią te zmiany już teraz i traktują te działania jako szansę na swój rozwój i poprawienie oferty dla klientów" - powiedziała w trakcie dyskusji.

Rozmowa ekspertów była okazją do przypomnienia założeń koordynowanego przez Centrum projektu "Climate Leadership" - inicjatywy, która stymulować ma biznes do działań na rzecz wejścia na drogę neutralności klimatycznej.

Odpowiedzialność biznesu poruszana była również w dyskusji magazynu "Wprost", poświęconej stojącym przed polskim rolnictwem wyzwaniom.

"Doktor Piotr Mikołajczyk z powiązanego z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska Centrum UNEP/GRID-Warszawa: 20 lat temu przedsiębiorstwa podejmowały pierwsze działania, żeby poprawić swój wizerunek społeczny. Dziś definicja CSR poszerzyła się. To już nie tylko kwestie pracownicze, prospołeczne, ale przede wszystkim zrównoważony rozwój, który stoi na takim trójnogu: kwestiach ekonomicznych, środowiskowych i społecznych” - stwierdził w trakcie debaty.

W swoim wystąpieniu zwracał również uwagę na kontekst globalny - w tym aktualne trendy demograficzne wskazujące na to, że w roku 2050 możemy stać jako ludzkość przed wyzwaniem wykarmienia nawet 10 miliardów ludzi.

O kwestiach związanych z prawidłowym obchodzeniem się ze zużytymi bateriami zwracał z kolei uwagę specjalista Centrum ds. zrównoważonego rozwoju, Bartłomiej Kozek.

Na antenie "Dzień Dobry TVN" wskazywał na ryzyko zdrowotne i środowiskowe, związane z obecnością toksycznych substancji w bateriach, a także na korzyści, związane z ich recyklingiem.