W środę 15 kwietnia eksperci Centrum - Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska i Krzysztof Zych – w trakcie bezpłatnego webinaru pt. “Jak poznawać przyrodę bez wychodzenia z domu?” mówili jego uczestnikom o ciekawych sposobach na kontakt z naturą w bezpiecznych, domowych warunkach.

Ograniczenia związane z pandemią dotykają nas wszystkich. Brak kontaktu z przyrodą, szczególnie wiosną, gdy widzimy jej rozkwit za oknami, może utrudniać izolację i negatywnie wpływać na naszą psychikę.

Uczestnicy zorganizowanego przez Samsung CyfrOFFy kONtakt webinaru mogli w lekkiej, przystępnej formie dowiedzieć się od ekspertów Centrum UNEP/GRID-Warszawa m.in. o tym jak dobrać kwiaty do balkonowych wysiewów czy jak połączyć codziennie zakupy z dbaniem o środowisko przy pomocy litery R.

Krzysztof Zych jest także autorem artykułu "Zdrowie środowiska to nasze zdrowie", który pojawił się na stronie Samsung Newsroom Polska, w którym radzi jakie ekologiczne praktyki warto wprowadzić od zaraz i wyjaśnia dlaczego dbanie o planetę jest jednocześnie dbaniem o nasze indywidualne zdrowie. 

Samsung CyfrOFFy kONtakt to program Samsung Polska – uczestnika Partnerstwa SDGs „Razem dla środowiska”.